Citáty slavných

„Citáty jsou zmrzlina pro každou příležitost.“ - Christian Morgenstern
Follow @czcitaty

5 náhodných citátů

Jean Jacques Rousseau
Jean Jacques Rousseau
(28. červen 1712 – 2. červenec 1778) Jean Jacques Rousseau byl francouzský filozof a preromantický spisovatel švýcarského původu. Jeho dílo ovlivnilo Velkou francouzskou revoluci i následující vývoj kolektivistických teorií. Podstatou jeho učení bylo, že lidé se rodí dobří a kazí se teprve vinou společnosti. Volal po návratu k přírodě a k lidské přirozenosti, kterou spatřoval v absenci novodobých dějin, jež člověka uvrhly do okovů konvencí a nesmyslných řádů.
  Znáte nejjistější prostředek, jak učinit dítě nešťastným? Přivykněte je tomu, aby dosáhlo všeho... Vaše dítě by nemělo dostat nic jen proto, že to chce, nýbrž jen proto, že to potřebuje.
  Richard Bach
  Richard Bach
  (23. červen 1936 – ?) Richard Bach je americký spisovatel. Proslavil se především bestsellerem Jonathan Livingston Racek z roku 1972 a filmem, který byl na jeho náměty natočen. V jeho knihách se také objevuje jeho obliba k letectví a dokonce i létání v metafoře. Letectví je jeho koníčkem od 17 let.
   Uvědom si, odkud jsi přišel, kam jdeš a především, proč jsi vytvořil ten zmatek, do kterého ses dostal.
    Stendhal
   Stendhal
   (23. leden 1783 – 23. březen 1842) Stendhal byl francouzský spisovatel, představitel kritického realismu a romantismu. Stojí na rozcestí romantismu a realismu. Základním motivem všech jeho knih je hledání lásky. Hledá krásné okamžiky štěstí a osobního uplatnění. Jeho hrdinové se marně brání společenským normám. Než pochopí, že je to zbytečné, prohrávají, podléhají společnosti, opouští ideály a začínají se také přetvářet, aby si jich okolí vážilo.
   Žárlivost vyžadujeme jenom od toho, na koho bychom mohli sami žárlit.
   Egon Lánský
   Egon Lánský
   (23. srpen 1934 – ?) Egon Lánský je bývalý místopředseda vlády ČR, bývalý senátor, dnes žurnalista. Je členem ČSSD.
   Je to tak milé mít muže doma - pokud není nemocný, nezaměstnaný nebo v důchodu.
   Adolf Heyduk
   Adolf Heyduk
   (20. duben 1889 – 30. duben 1945) Adolf Heyduk byl český básník, představitel májovců, který se stal významným propagátorem česko-slovenských vztahů. Heyduk psal převážně lyrické básně a stal se autorem více než šedesáti básnických sbírek převážně s přírodní, vlasteneckou či rodinnou lyrikou.
   Láska, toť ranní vzdechnutí, jež večer v bouři se mění, trhá ti květy ze tváří, z ňader ti poklady plení.

   Všech citátů slavných sesbíral a web vytvořil Michal Ozogán+, obrázky a info o autorech je převzato z Wikipedie.