Citáty slavných

„Citáty jsou zmrzlina pro každou příležitost.“ - Christian Morgenstern
Follow @czcitaty

5 náhodných citátů

Marcel Achard
Marcel Achard
(5. červenec 1899 – 4. září 1974) Marcel Achard byl francouzský dramatik a spisovatel.
Kdyby se ženy oblékaly pro jednoho muže, netrvalo by to tak dlouho.
George Bernard Shaw
George Bernard Shaw
(26. červenec 1856 – 2. listopad 1950) George Bernard Shaw byl anglický dramatik, prozaik a esejista irského původu, nositel Nobelovy ceny za literaturu za rok 1925.
  Spisovatel člověk, který poskytuje potěšení lidem, kteří nemají dost ducha, aby se bavili lépe.
  Tomáš Garrigue Masaryk
  Tomáš Garrigue Masaryk
  (7. březen 1850 – 14. září 1937) Tomáš Garrigue Masaryk byl pedagog, politik a filozof. V roce 1918 se stal prvním prezidentem Československa. Za klíčový podíl na vzniku samostatného nezávislého státu byl označen za Prezidenta Osvoboditele (zákon č. 232/1935 Sb. z. a n., z 21. prosince 1935) a k osmdesátým narozeninám byl přijat tzv. Lex Masaryk obsahující větu: „Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o stát“.
  Naděje v život věčný je základem naší víry životní, Víry říkám proto, že na víře je založený život a práce.
   Šalamoun
  Šalamoun
  (? – ?) Šalamoun byl králem jednotného Izraelského království. Vládl přibližně v letech 970–931 př. n. l. (Další možné datum úmrtí 933 př. n. l.) Za jeho vlády dosáhlo království největšího hospodářského a územního rozmachu, po jeho smrti se však v důsledku rozporů mezi jeho syny rozdělilo království na dvě části: na severní Izraelské království a jižní Judského království. Šalomoun také nechal v Jeruzalémě vystavět Chrám, který byl až do jeho zničení roku 586 př. n. l. střediskem židovského kultu. Šalomounovu vládu popisuje biblická 1. kniha královská a 2. Paralipomenon.
  Čemu zvykne hoch, toho nezanechá, až bude stár.
  Jean Paul
  Jean Paul
  (21. březen 1763 – 14. listopad 1825) Jean Paul byl německý spisovatel, který se proslavil zejména svými humoristickými romány a povídkami.
  Hovoří-li ženy o ženách, zdůrazňují u těch krásných především rozum a u těch rozumných jejich krásu - u páva hlas, u slavíka peří.

  Všech citátů slavných sesbíral a web vytvořil Michal Ozogán+, obrázky a info o autorech je převzato z Wikipedie.