Citáty slavných

„Citáty jsou zmrzlina pro každou příležitost.“ - Christian Morgenstern
Follow @czcitaty
Arnold Schoenberg
0

Arnold Schoenberg

(13. září 1874 – 13. červenec 1951)

Arnold Schoenberg byl rakouský hudební skladatel, hudební teoretik a malíř. Schoenberg začal svůj hudební vývoj jako violoncellista a skladatel-samouk. Ačkoliv později navštěvoval hodiny u Alexandra Zemlinského, podle svých slov se nejvíce naučil studiem děl velkých skladatelů. Skladatelsky byl Schoenberg nejdříve ovlivněn Antonínem Dvořákem a Richardem Wagnerem. Později se stal rozhodným stoupencem Johannese Brahmse a Gustava Mahlera.

Arnold Schoenberg
Arnold Schoenberg
(13. září 1874 – 13. červenec 1951) Arnold Schoenberg byl rakouský hudební skladatel, hudební teoretik a malíř. Schoenberg začal svůj hudební vývoj jako violoncellista a skladatel-samouk. Ačkoliv později navštěvoval hodiny u Alexandra Zemlinského, podle svých slov se nejvíce naučil studiem děl velkých skladatelů. Skladatelsky byl Schoenberg nejdříve ovlivněn Antonínem Dvořákem a Richardem Wagnerem. Později se stal rozhodným stoupencem Johannese Brahmse a Gustava Mahlera.
Za mými zády mě pomlouvat můžete, tam je místa dost. Ale hodláte-li mne kritizovat před mýma očima, jste vystaven mému nejostřejšímu soudu.
Všech citátů slavných sesbíral a web vytvořil Michal Ozogán+, obrázky a info o autorech je převzato z Wikipedie.